Śliwka Nałęczowska jedną z lepszych kampanii Spotify w 2023 roku wg Spotify

2024-03-20


thumbnail
https://colian.com/wp-content/uploads/Sliwka-Naleczowska-na-Spotify-358-x-492-px.png

Pod względem poziomu odsłuchań kampania Śliwki Nałęczowskiej była jedną z lepszych kampanii w 2023 roku – taką informację dostaliśmy od Spotify.

W Polsce na Spotify w 2023 roku zrealizowano ponad 900 kampanii audio, a kampania „Śliwka Nałęczowska: Inspiruje wszystkie zmysły” była jedną z nich. Kampania trwała około ośmiu tygodni i była emitowana tuż przed Bożym Narodzeniem – od listopada do grudnia.

Co wpłynęło na sukces kampanii?

  • Wykorzystaliśmy popularny motyw ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response), który polega na doświadczaniu przyjemnego uczucia na skórze, wywoływanego przez różne bodźce dźwiękowe.
  • Nasza reklama była w założeniu zmysłowa, a więc nie głośna, jak inne reklamy audio – zależało nam na podkreśleniu roli tych cichych, przyjemnych dla ucha dźwięków: szeptu, szelestu papierka, mruczenia itp.

Garść liczb i statystyk – jak to wygląda pod kątem realizacji kampanii?

  • Wskaźnik Completion rate (pełne odsłuchy) wyniósł prawie 98% przy średniej 95% na Spotify i 86% dla audio (ogólnie).
  • CTR (Click Throw Rate) emisji wyniósł 0,22%, przy benchmarku 0,17% dla Spotify i 0,15% dla audio (ogólnie).

Czym jest Spotify? To platforma strumieniująca muzykę, która umożliwia użytkownikom dostęp do ogromnej biblioteki utworów muzycznych online, gdzie mogą słuchać ulubionych piosenek, podcastów i tworzyć spersonalizowane listy odtwarzania.

Wśród platform muzycznych i podcastowych w Polsce zdecydowanym liderem jest Spotify, w listopadzie ub. r. skorzystało z niego prawie 10 mln internautów.

bottom-ornament

Masz pytania?

dot