Colian inwestuje w zieloną energię

2024-03-13


thumbnail
https://colian.com/wp-content/uploads/Wiecej-informacji-tutaj-4-1.png

Jan Kolański odebrał z rąk przedstawiciela firmy Brewa, wykonawcy instalacji fotowoltaicznej w Kaliszu, certyfikat potwierdzający kolejny krok Colian w kierunku wykorzystywania zielonej energii w swoich zakładach.

Inwestycja w farmę fotowoltaiczną w Kaliszu o mocy 49,45 kWp pozwoli rocznie zredukować emisję CO2 aż o 37,65 tony. Biorąc pod uwagę, że średniej wielkości drzewo absorbuje ok. 5 kg CO2 – kaliska instalacja zastąpi aż 91 368 drzew!

To niejedyna inwestycja firmy w odnawialne źródła energii. Druga farma działa w Opatówku, kolejna – jeszcze bardziej zaawansowana technologicznie – inwestycja w kogenerację (skojarzoną produkcję energii elektrycznej i ciepła) jest wdrażana w Bydgoszczy. W fabrykach w Wykrotach, Lublinie oraz w Piątku Małym działają już instalacje PV o mocy kolejno: 49,95 kWp, 49,82 kWp i  49,95 kWp. Niebawem każdy zakład Colian będzie posiadał takie rozwiązanie.

Proekologiczne działania są ważnym elementem strategii rozwoju Colian. Zielona przyszłość planety to wspólna odpowiedzialność, w przypadku przedsiębiorców i producentów ma ona szczególny wymiar. W Grupie Colian nie ograniczamy się do deklaracji – działamy, bo aktywność jest głęboko wpisana w DNA naszej organizacji.

bottom-ornament

Masz pytania?

dot