colian pl

Historia, która zaczęła się od ziarna…

ornament
 • 1990

  https://colian.com/wp-content/uploads/2021/11/ziolopex.png

  Barbara i Jan Kolańscy wraz z rodziną zakładają niewielki biznes w Piątku Wielkim nieopodal Kalisza. Powstaje firma Ziołopex specjalizująca się w produkcji ziół i przypraw. Wszystko więc zaczyna się od ziarna, które raz zasiane, ale odpowiednio pielęgnowane, daje plony, z których czerpiemy do dziś.

 • 2001

  Ziarno pada na żyzną glebę. Ciężka praca niewielkiego zespołu doprawiona szczyptą optymizmu okazuje się idealnym przepisem
  na sukces. Powstaje nowy zakład produkcyjny w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Wykrotach. Aromat przypraw dociera niemal w każdy zakątek kraju.

 • 2003

  https://colian.com/wp-content/uploads/2021/11/apetita-jutrzenka.png

  Urzekająca woń przypraw sprawia, że apetyt na sukces rośnie z każdą chwilą. Powstaje marka Appetita, która jest wierną towarzyszką kuchennych eksperymentów w każdym domu. W tym samym roku do organizacji dołącza Jutrzenka z bogatą ofertą ciastek i żelek. To pierwszy krok w kierunku rozwoju słodkiej części biznesu.

 • 2004

  https://colian.com/wp-content/uploads/2021/11/goplana.png

  Goplana – marka z wielkopolskimi korzeniami wzbogaca portfolio o pyszne czekolady i inne słodkości. Regionalny smak w połączeniu ze światową jakością i 100-letnią tradycją cukierniczą sprawiają, że oferta Colian zyskuje unikalny charakter. Rozpoczyna się czekoladowa era w historii firmy.

 • 2005

  https://colian.com/wp-content/uploads/2021/11/grześki.png

  Fascynacja słodkimi produktami, które dostarczają niezapomnianych doznań smakowych, przekłada się na kolejne działania firmy w kierunku rozwoju czekoladowej części biznesu. Grono marek rozszerza się o najpopularniejsze w kraju wafle – Grześki.

 • 2007

  https://colian.com/wp-content/uploads/2021/11/hellena.png

  Wśród marek Colian pojawia się Hellena wraz z kultową i autentycznie najlepszą Oranżadą Hellena. Wybitny produkt sentymentalnie przenosi do beztroskich czasów dzieciństwa, łączy pokolenia.

 • 2009

  https://colian.com/wp-content/uploads/2021/11/logistic_logo.png

  Produktowe drzewo Colian rośnie w siłę. Mocno zakorzeniona chęć rozwoju i stabilne fundamenty firmy przyczyniają się do zapoczątkowania nowej gałęzi biznesu. Powstaje Colian Logistic z siedzibą w Kostrzynie Wielkopolskim.

 • 2011

  https://colian.com/wp-content/uploads/2021/11/developer_colian.png

  Działalność rozpoczyna Colian Developer – spółka zajmująca się działalnością deweloperską w zakresie budownictwa wielorodzinnego, budowy obiektów komercyjnych pod wynajem oraz zarządzania nieruchomościami.

 • 2013

  https://colian.com/wp-content/uploads/2021/11/solidarność.png

  Wśród słodkich marek pojawia się lubelska Solidarność z szeroką ofertą pralin. Znane od pokoleń bomboniery to idealne dopełnienie oferty Colian. Od teraz znajdują się w niej produkty na każdą okazję.

 • 2016

  https://colian.com/wp-content/uploads/2021/11/elizabeth-shaw.png

  Colian przejmuje brytyjskiego dostawcę luksusowych wyrobów czekoladowych – Elizabeth Shaw. Produkty marki z rodowodem sięgającym 1881 r. gościły na dworze królewskim Elżbiety II – to rekomendacja najlepsza z możliwych.

 • 2018

  https://colian.com/wp-content/uploads/2021/11/lily.png

  Lily O’Brien’s – uznany irlandzki producent wyrobów czekoladowych i deserów dołącza do zagranicznej oferty produktowej Colian. Marka, która powstała z miłości do czekolady znalazła szczególne miejsce w sercach konsumentów.

 • 2021

  W wyniku połączenia spółek Elizabeth Shaw i Lily O’Brien’s powstaje Colian UK dający solidne podstawy do rozwoju zagranicznej działalności Grupy Colian. To zdecydowany krok w stronę zwiększenia aktywności na rynkach irlandzkim i brytyjskim.

 • Obecnie

  Colian to czołowy gracz na polskim rynku FMCG eksportujący produkty do 70 krajów zlokalizowanych na wszystkich kontynentach.

write-history

Dopisz z nami dalszą historię

Przejdź do zakładki Kariera i dowiedz się, dlaczego warto być częścią Grupy Colian

bottom-ornament

Masz pytania?

dot