Historia, która zaczęła się od ziarna… - Colian odświeża wizerunek

2022-02-06


thumbnail
  • https://colian.com/wp-content/uploads/2022/02/Grafiki-na-www-komunikat-nowa-identyfikacja-358×492-px-12.png
  • https://colian.com/wp-content/uploads/2022/02/Grafiki-na-www-komunikat-nowa-identyfikacja-358×492-px-16.png
  • https://colian.com/wp-content/uploads/2022/02/Grafiki-na-www-komunikat-nowa-identyfikacja-358×492-px-17.png

Colian wprowadza nową identyfikację wizualną, która w symboliczny sposób przedstawia historię firmy i komunikuje to, co jest jej znakiem charakterystycznym – nieustanny rozwój, kreatywność, rodzinne wartości i polskie pochodzenie.

Colian rozpoczął swoją działalność od produkcji ziół i przypraw. Ponad 30-letniej aktywności biznesowej dało więc początek… ziarno. Pielęgnowane przez lata w duchu przedsiębiorczości, dziś dostarcza plony, z których czerpią kolejne pokolenia.

Z ziarna wyrosło drzewo, którego owoce to produkty obecne w portfolio Colian. Wzbogacone o dodatkowe piktogramy obrazujące surowce niezbędne do ich wytworzenia oraz ornamenty roślinne, stało się motywem przewodnim w komunikacji firmy. Nieograniczone i stale rosnące konary oznaczają, że Colian cały czas rozwija się i wyznacza kolejne cele biznesowe. Drzewo jest symbolem życia, siły, rozwoju, ambicji i rodzinności. Dzięki temu idealnie wpisuje się w działania polskiej firmy rodzinnej.

Proces rebrandingu objął również logo spółek wchodzących w skład Grupy Colian. Zastosowano mocną i znacznie pogrubioną czcionkę, która podkreśla stabilne fundamenty organizacji. Każda z firm zyskała również charakterystyczny dla siebie kolor, który akcentuje kropkę nad literą „i” (symboliczne ziarno) oraz dedykowany sygnet.

 

 

bottom-ornament

Masz pytania?

dot