Drużyna Colian na podium w V edycji Calisia Triathlon

2024-08-28

thumbnail

W tegorocznej edycji popularnego kaliskiego triathlonu wystartowała silna reprezentacja pracowników Colian. Na podium stanęły dwie drużyny i jeden zawodnik, który zdecydował się na rywalizację indywidualną. Był to niesamowity czas, który przyniósł mnóstwo satysfakcji, okupionej morderczym wysiłkiem.

Calisia Triathlon jest jednym z największych tego typu wydarzeń w regionie, od lat cieszącym się ogromnym zainteresowaniem wśród sportowców. Zawodnicy – profesjonaliści i amatorzy rywalizują w trzech kluczowych dla trójboju konkurencjach: pływaniu, jeździe na rowerze oraz biegach; na dwóch dystansach:

• 1/8 – 475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu,
  • 1/4 – 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu.

W tym roku w zawodach wzięło udział aż 13 zawodników Colian. Dwie z czterech drużyn (damska i męska) zdobyły II miejsca w swoich kategoriach. Marcin Szuława, który startował indywidualnie na dystansie 1/4, zajął 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Jak się okazało, 13 wcale nie jest pechowa! Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!